atpakaļ uz sākumlapu


Šodien, 2009.11.19. 21:32 publicēšu vienu no savām svaigākajām idejām par kokogļu ražošanas iekārtu mājas vajadzībām:

Iekārta ir paredzēta kokogļu ražošanai mājas apstākļos nelielos apjomos individuālai lietošanai.

Piemērota jebkuram dzīvoklim vai mājai, kurā tiek kurināta krāsns vai kamīns. Siltums, kurš izdalās kokogļu ražošanas procesā, neiet zudumā bet tiek izmantots, lai sildītu māju.

Iekārta ir izveidota kā metāla caurule, kuras abiem galiem ir uzbāzti nehermētiski, no metala izgatavoti vāki. Vāku malas nolocītas tā, ka kokogļu veidošanās procesā izdalošās gāzes izplūst paralēli caurules sienai un sadegot papildus silda cauruli. Iekārtas izmērs tiek piemeklēts atbilstošs krāsns vai kamīna kurtuves izmēram.


Kokogļu izgatavošana notiek piepildot ierīci ar koka pagalēm, ievietojot to degšanai sagatavotā vai jau degošā kurtuvē, un pagaidot kamēr beidz izdalīties un sadegt ierīcē esošas malkas gāzes. Pēc kurtuves atdzišanas, parasti otrās dienas rītā, ierīces viens no vakiem tiek noņemts un gatavās kokogles izmantotas pēc vajadzības.


Ierīces parauga izmēri ir 150mm diametrs un 320mm garums. Vienā izgatavošanas reizē tiek iegūti aptuveni 5-6 litri kokogļu. Tātad 3-4 kurināšanas reizēs tiek sagatavots apmēram viens standarta maiss ar lietošanai gatavām kokoglēm 1-2Ls vērtībā.

Pirmos 2 eksemplārus izgatavoju paša spēkiem, un izmaksas bija 3-5ls robežās. Iekārtas izmaksas pie masveida razošanas prognozēju zem 1Ls.

Izmeklējos internetā, bet līdzīgu ideju neatradu.

Uz doto bridi nepieciešama ir idejas patentēšana un razošanas dokumentācijas sagatavošana.

Iegūt eirosertifikatu nevajadzētu būt problēmai, jo izejmateriāli, konstrukcija un darbība ir elementāras.

Iekārtas realizācija iespējama gan Latvijā gan pasaulē.

Iekārtas ražošanu var organizēt Latvijā, vai arī izvietot Ķīnā vai Krievijā.

e-pasts:  edmunds[at]ok.lv, tel +371-29222919 00-24.